İstenmeyen Tüylere Karşı Doğal Çözümler

0
289

İstenmeyen Tüylere Karşı Doğal Çözümler

 

Özellikle kadınlarda yüz, bacak,  koltuk altı ve kol bölgelerinde  çıkan istenmeyen tüyler, can sıkıcı bir hal almaktadır. Bu yazımızda sizlere, istenmeyen tüylere karşı doğal çözümler hakkında bilgiler sunacağız. Aşağıdaki vereceğimiz tarifler tam olarak uygulandığında, istenmeyen tüylere karşı yüzünüzü güldürecek sonuçlar alabilirsiniz. Oldukça hızlı yanıt veren tariflerden derlenmiş olan bu çözüm yolları, doğal bir şekilde tüy dökücü özelliğine sahip bitkiler ile hazırlanan karışımlardır. Aşağıdaki tarifleri, evinizde çok uygun bütçeyle rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. 

İstenmeyen tüylere karşı bitkisel çözümler 

Epilasyon ve ağda gibi kılları kökten alan uygulamalardan sonra, aşağıdaki vereceğimiz doğal çözüm tariflerinden herhangi birini uygulayarak, kıl köklerinin daha fazla zayıflamasını sağlayabilirsiniz. 

Tuz ve limon karışımı doğal çözüm tarifi 

Sıktığınız limonun suyuna, bir miktar tuz ilave edilerek iyice karıştırın. Elde edilen bu karışımı bir tutam pamuk ile, tüyleri alınan bölgeye masaj yapar şekilde hafifçe bastırarak sürün. 1 saat bekledikten sonra temizlenin. Birkaç ağda işlemi boyunca devam ettireceğiniz bu doğal çözüm yolu, yavaş yavaş sonuç vermeye başlayacaktır. Artık tüyler daha geç ve daha ince çıkmaya başlayacaktır. Bu tarif yüz ve vücudun diğer hassas bölgelerinde en fazla 15 dakika, bacak ve kollarda ise iki saat kadar bekletilmelidir. Bu uygulamayı, ağdayı yapar yapmaz hemen uygulamalısınız. Tuz ve limon ağda yapılan bölgeye hemen işleyerek, kıl köklerinde tahribatın oluşmasına neden olur. Asidik özelliğe sahip limonun ve yakıcı özellikteki tuzun bir araya gelmesi nedeniyle, küçük çaplı yanma hissedilebilir. 

Sarımsak ve soğan karışımı ile doğal çözüm 

• 3 diş soyulmuş sarımsak 

• Bir tane orta boy soğan 

Soğanı rendeleyerek Bir kabın içerisine koyun. Daha sonra bir döveç ya da kaşık yardımıyla soğanı iyice ezerek, biraz suyunun çıkmasını sağlayın. Sarımsakları da başka bir kaba rendeleyerek, iyice ezin.  Ezilen sarımsağı, soğan suyuna katarak karıştırın. Sarımsak ve soğan suyu karışımını, parmaklarınızla tüyleri alınmış olan bölgeye ovarak sürün. Tüyleri alınmış bölgeye 4 gün boyunca her gün bir kez bu uygulamayı yaparak, bir saat bekleyin. Sürenin ardından, bölgeyi ılık su yardımıyla temizleyebilirsiniz.

İstenmeyen tüyler için portakal kabuklu Doğal çözüm 

• Bir çay kaşığı limon suyu 

• Bir orta boy portakalın  kabukları  • Çeyrek çay bardağı zeytinyağı

Portakalın kabuklarını soyarak, kabukları robottan geçirin. Daha sonra üzerine limon suyu ve zeytinyağı ilave ederek iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı tüyleri alınan bölgelere sürerek, tülbent ile sarıp yaklaşık bir saat bekleyin. Ardından ılık su ve sabun ile bölgeyi temizleyin.

Yukarıda verdiğimiz çözüm yollarını uygularken, jilet kullanımı sonrasında uygulamaya dikkat edin. Yukarıdaki tariflerin tam olarak etkisini gösterebilmesi için,  istenmeyen tüylerin alındığı bölgeye iyi bir şekilde nüfuz etmesi gerekir. İstenmeyen tüyler jilet ile alındığında, jilet tüylerin köklerine etki etmediği için, uygulayacağınız karışımların  önemli bir faydası olmayacaktır. Yukarıdaki tarifler epilatör, sir, ağda ve cımbız gibi tüyleri kökten alan uygulamalar sonrasında uygulandığı takdirde yararlıdır. Burada esas olan, tüy köklerinin barındığı gözeneklere ulaşarak, tüylerin hızlı ve kalın biçimde oluşumunu engellemektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here